Registrovat  

Seznam nejčastějších dotazů, se kterými se na nás investoři obracejí...

Jsou nabízené projekty nějak prověřeny, případně jak?

Projekty, které se v InvestClubu ucházejí o financování, procházejí několika úrovněmi vyhodnocení. Co sledujeme?

  • chování, myšlení a minulost autorů projektu
  • zkušenosti s oborem, reference, názory lidí, které známe
  • výsledky dosavadního podnikání i dalších činností
  • základní vyhodnocení rentability projektu a smysluplnosti obchodního modelu, který má být použit

Smysluplnost projektu také často konzultujeme s externími odborníky nebo přímo s členy klubu, kteří se v daném oboru pohybují. Řada projektů, které jsou nabízeny k investici, prošla také některou z poradenských služeb InvestClubu (tvorba podnikatelského záměru, finanční model atd.). Model spolupráce s investorem je pak již většinou spoluvytvářen s InvestClubem.

 

Kolik stojí vaše služby?

Odkaz na náš ceník

 

Jak InvestClub disponuje s mými penězi?

InvestClub ze zákona nemá možnost disponovat s penězi členů, tudíž členové na svůj účet investují do vybraných investičních příležitostí a InvestClub v celém procesu funguje jako poradce či zprostředkovatel transakce. Konkrétní převody prostředků vždy probíhají v linii investor – autor/majitel projektu.

 

Co znamená procento, které je uvedeno u výnosů?

Výnosové procento představuje odhadovaný výnos investora na základě ekonomického modelu a zvolené formy financování / splácení. V případě firem, kde kvůli chystaným změnám nelze přímo odhadnout budoucí výnosnost investice, je použita průměrná výnosnost několika posledních období. U energetických projektů vychází procento výnosů ze sofistikovaného ekonomického modelu.

 

Jak mám zajištěno, že se mi moje peníze vrátí?

Vzhledem k tomu, že investice zpravidla míří do podnikání, je nutno počítat s podstupovaným rizikem. Jsou-li k dispozici garance či zajištění investice, jsou vždy poskytovány na úrovni projektu, případně jeho autorem, dle konkrétního typu projektu. V žádném případě výsledky investice negarantuje InvestClub.

 

Mohu investovat i do jiných projektů, než které jsou uvedeny v nabídce?

Řada projektů najde své investory ještě předtím, než se jejich prezentace ocitne na webu. Ještě před uveřejněním jsou oslovováni vybraní investoři, kde očekáváme největší pravděpodobnost zájmu. V určitých případech také pro určité investory vyhledáváme konkrétně poptávané investice „na objednávku“. Máte-li zájem o takový typ služby, kontaktujte prosím pracovníky klubu.

 

Kde bude figurovat moje jméno či kontaktní údaje, pokud se rozhodnu stát členem klubu nebo zainvestuji do konkrétního projektu?

Členství je navenek 100% diskrétní a informace o členech neposkytujeme třetím osobám ani ostatním členům. Identitu člena je však zapotřebí odkrýt při zahájení jednání o projektech s autory či majiteli projektů. Po realizaci investice také může být identita člena uvedena ve veřejných rejstřících, jako je obchodní rejstřík atd.

 

Co obnáší členství?

Po registraci je ověřen mailový a telefonický kontakt investora, načež je otevřen jeho účet a investor tak získá přístup do uzavřené sekce. V této chvíli je potřeba vyplnit investiční profil investora. Díky informacím z investičního profilu můžeme efektivněji nabírat nové projekty a cílit nabídky a informovat vás tak o vámi poptávaných projektech ještě předtím, než jsou uveřejněny na webu pro ostatní členy. Proto, čím podrobnější informace o vašem investičním cíli nám sdělíte, tím větší je pravděpodobnost, že s námi zainvestujete do vhodného projektu. V okamžiku, kdy se objeví projekt, který dle našeho názoru zapadá do vašeho investičního profilu, můžete být mailem či telefonicky kontaktováni naším pracovníkem s konkrétní nabídkou.

 

Mohu se stát členem i bez sdělení některého z kontaktních údajů?

Obchodní partneři, kteří se nám svěřují s důvěrnými informacemi o jejich podnikatelských projektech, důvěřují, že se informace dostanou pouze k prověřeným osobám. Proto za člena můžeme přijmout pouze důvěryhodného investora, který prokáže svoji totožnost a s kterým můžeme plnohodnotně komunikovat.

 

Jak mohu členství zrušit?

Nejjednodušší variantou, jak lze zrušit vaše členství, je napsat email na adresu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.. Po potvrzení zrušení účtu již nebudete kontaktováni s novými nabídkami investic.

Náš web využívá cookies pro přihlašování a související funkce.
V pořádku